Usuwanie linii

Usuwanie oznakowania poziomego

Malowanie oznakowania poziomego bezpośrednio na istniejących liniach, pasach lub znakach poziomych może prowadzić do problemów z przyczepnością nowych powłok malarskich, a w konsekwencji – do ich złuszczenia czy odprysków. Dlatego istotne jest, aby powierzchnia przed malowaniem była czysta, spójna, odtłuszczona i charakteryzowała się właściwą przyczepnością. Usuwanie farby z posadzki betonowej oraz innych typów oznakowania poziomego jest więc nieodzownym elementem przygotowania do nanoszenia nowej warstwy.

Wykorzystując nasze bogate doświadczenie w usuwaniu linii i oznakowania poziomego w różnych lokalizacjach, zawsze dobieramy metodę, która gwarantuje najlepszy efekt końcowy przy optymalizacji kosztów i czasu realizacji.

Usuwanie linii i pasów z użyciem środków chemicznych
Metoda chemiczna

Usuwanie linii i pasów z użyciem środków chemicznych

Zastosowanie specjalnego preparatu chemicznego przeznaczonego wyłącznie do użytku przez przeszkolonych pracowników pozwala na skuteczne usuwanie oznakowania z betonowych i żywicznych posadzek przemysłowych. Środek chemiczny zostaje nałożony na starą powłokę i wchłonięty przez warstwę farby, co w efekcie prowadzi do jej rozluźnienia i odciągnięcia od podłoża.

Następnie uzyskany w ten sposób urobek zostaje ręcznie zebrany, zabezpieczony i poddany utylizacji w wyspecjalizowanej w tym zakresie firmie. Usuwanie oznaczeń metodą chemiczną ma tę zaletę, że może być zastosowane precyzyjnie, punktowo. Jej stosowanie nie powoduje zapylenia.

Likwidacja oznakowania poziomego wodą
Metoda wodna

Likwidacja oznakowania poziomego wodą

W tym przypadku czynnikiem roboczym jest woda poddana ultra wysokiemu ciśnieniu, dochodzącemu do 2500 bar. Usuwanie oznakowania poziomego wodą jest neutralne z punktu widzenia środowiska i przyjazne dla podłoża.

Nie zachodzi tu konieczność użycia innych środków ściernych lub toksycznych. Usuwanie linii wodą najlepsze efekty daje na powierzchni asfaltowej lub betonowej zacieranej na ostro. Idealnie sprawdza się przy usuwaniu oznakowania z kostki betonowej.

Usuwanie znaków poziomych za pomocą frezarek i szlifierek
Metoda mechaniczna

Usuwanie znaków poziomych za pomocą frezarek i szlifierek

Za pomocą specjalistycznych maszyn – szlifierek, frezarek, czy śrutownic – dokonujemy mechanicznego usuwania znaków poziomych.

Jest to metoda szczególnie przydatna na zewnętrznych terenach wokół obiektów przemysłowych czy drogach, chociaż może wymagać dodatkowej renowacji podłoża.

Usuwanie oznakowania poziomego. Gdzie nas znajdziesz?

Nasze usługi obejmują szeroki zakres lokalizacji, w których usuwanie oznakowania poziomego wodą i innymi metodami jest potrzebne. Dzięki zespołowi doświadczonych specjalistów i zaawansowanemu sprzętowi, takiego jak FALCH TRAIL JET 100, zapewniamy skuteczne usuwanie linii i oznakowań w:

  • halach magazynowych i produkcyjnych,
  • parkingach zewnętrznych i wewnętrznych,
  • na drogach i autostradach,
  • oraz innych miejscach, gdzie jakość i bezpieczeństwo mają kluczowe znaczenie.

Nasze usługi usuwania oznakowania poziomego są kompleksowe – od precyzyjnej analizy potrzeb, przez dobór odpowiedniej metody, aż po szybką i skuteczną realizację. Dbamy o to, by każda przestrzeń, w której pracujemy, odzyskała swój pierwotny stan i estetykę, minimalizując przy tym wpływ na codzienną działalność naszych Klientów.

Zapraszamy do kontaktu i współpracy. Oferujemy profesjonalne usuwanie linii i oznakowania poziomego, dostosowane do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Nasze doświadczenie i nowoczesny sprzęt to gwarancja satysfakcji z wykonanej pracy.

Zobacz realizacje z usuwania

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Zeskanuj kod i dodaj nas do swoich kontaktów